60 KM – 120 KM – 4 x 15 KM – Strand – Bos – Duin – Wad – Dijk – Dorp – Berg

statistiek

Leeftijdsrecords 60 km vrouwen

De Zestig van Texel
Leeftijdsrecords vrouwen 60 km
(1991 t/m 2017)
Leeftijd Jaar
overall 4.35.47 Birgit Lennartz (D) 31 1997
Vsen 4.35.47 Birgit Lennartz (D) 31 1997
V35 4.59.38 Belinda Hall (UK) 35 2017
V40 4.42.14 Irene Kinnegim 40 2015
V45 5.07.10 Annette Voets 48 2007
V50 5.14.37 Anita Joziasse 50 2013
V55 5.06.13 Plonie Scheringa 55 1997
V60 6.09.49 Monika Hille 60 2013
V65 6.59.04 Ingrid Koopman 65 2015
Allertijdenlijst Texel 60 km
VROUWEN < 6.00 uur Leeftijd Jaar Plaats
(91 prestaties t/m 2017)
1 4.35.57 Birgit Lennartz (D) 31 1997 1
2 4.42.14 Irene Kinnegim 40 2015 1
3 4.57.35 Letteke Broekman 41 1991 1
4 4.59.38 Belinda Hall (GBR) 35 2017 1
5 5.01.27 Marjan Oostinga 43 2015 2
6 5.06.13 Plonie Scheringa 55 1997 2
7 5.07.01 Inez Jacquemart (B) 40 2003 1
8 5.07.10 Annette Voets 48 2007 1
9 5.08.57 Carola Schot 44 2013 1
10 5.09.02 Inez Jacquemart (B) 42 2005 1
11 5.12.05 Arenda Scherpenkate 37 2015 3
12 5.13.13 Majet Spoelder 35 2007 2
13 5.13.20 Corine Spaans 40 2017 2
14 5.14.37 Anita Joziasse 50 2013 2
15 5.14.50 Marjolein Bil 27 2013 3
16 5.17.33 Angeli de Koning 49 2013 4
17 5.18.30 Ylona Kruis 41 2015 4
18 5.18.31 Karin Schaaf (D) 39 1991 2
19 5.22.14 Silvia Verhoeven 49 2013 5
20 5.23.06 Ria Buiten 42 1997 3
21 5.24.34 Joke Keuning 42 2003 2
22 5.26.53 Bettina Reimers (D) 33 1995 1
23 5.27.16 Ilonka Betjes-Langeberg 41 2013 6
24 5.28.29 Ria Buiten 40 1995 2
25 5.28.59 Letteke Broekman 43 1993 1
26 5.30.02 Inge Tijsmans 43 2009 1
27 5.30.22 Majet Spoelder 33 2005 2
28 5.31.42 Ida Verduin-Boone 45 2003 3
29 5.32.42 Annette Voets 50 2009 2
30 5.33.39 Chantal van der Geest 34 2011 1
31 5.33.52 Janet de Jonge 42 2007 3
32 5.36.04 Gerry Visser 41 2005 3
33 5.36.56 Hiltje Venema 42 2007 4
34 5.37.35 Prisca Vis 38 2001 1
35 5.37.58 Bertine de Vries 36 2017 3
36 5.38.09 Erna Homan-Bennink 48 2003 4
37 5.38.10 Jacqueline Rabou 38 2005 4
38 5.38.50 Gieny Niejenhuis 43 2005 5
39 5.38.51 Jolien Van Hooff 29 2017 4
40 5.39.10 Nellie van der Made 49 2005 6
41 5.39.13 Janine Timmer 32 2015 5
42 5.39.38 Katia Ganda (I) 33 2013 7
43 5.39.40 Nathalie Dragt 46 2015 6
44 5.41.10 Daniele Raach 47 2015 7
45 5.42.19 Ida Verduin-Boone 47 2005 7
46 5.42.30 Gabriele Grohmann (D) 43 2009 3
47 5.42.36 Renske Vermeulen 45 2009 4
48 5.42.58 Janine Timmer 30 2013 8
49 5.43.19 Gerry Visser 51 2015 8
50 5.43.49 Diana Rutjes 31 2009 5
51 5.44.10 Ida Verduin-Boone 59 2017 5
52 5.44.40 Marjolein Bil 25 2011 2
53 5.45.14 Gerry Visser 45 2009 6
54 5.45.46 Gerry Visser 49 2013 9
55 5.46.21 Silvia Verhoeven 53 2017 6
56 5.46.31 Linda Valent 28 1999 1
57 5.46.31 Ingrid IJsebaert 48 2015 9
58 5.46.32 Irene van Wijk 52 2005 8
59 5.46.54 Gerry Visser 43 2007 5
60 5.47.04 Yvonne Rosenkamp 47 2015 10
61 5.47.06 Autilia Stapper 49 2017 7
62 5.47.21 Irene van Wijk 50 2003 5
63 5.47.28 Karin de Wit 51 2017 8
64 5.47.39 Jenni de Groot 44 2007 6
65 5.49.03 Karin van Eck 46 2007 7
66 5.50.17 Irene van Wijk 48 2001 2
67 5.50.26 Marianne Verwey 45 2007 8
68 5.50.26 Petra Domhof 42 2009 7
69 5.50.48 Naomi Hendriksen 42 2017 9
70 5.51.09 Heidi Gielen (B) 41 2009 8
71 5.51.19 Marie-Anne Vos-Ertel 44 2003 6
72 5.52.17 Anne Groenewege 37 2017 10
73 5.52.28 Ria van Stralen 50 2007 9
74 5.53.10 Margot Baars 48 2007 10
75 5.53.27 Nellie van der Made 51 2007 11
76 5.53.29 Jacqueline Rabou 42 2009 9
77 5.53.45 Lydia Doornbos 26 2005 9
78 5.53.45 Karin de Wit 49 2015 11
79 5.54.20 Letteke Broekman 45 1995 3
80 5.55.34 Wilma Dierx 42 2009 10
81 5.55.36 Hermina van Dijk 40 2011 3
82 5.55.38 Jenni de Groot 42 2005 10
83 5.57.43 Marga Lesterhuis 43 1999 2
84 5.58.05 Carin Donk 45 2015 12
85 5.58.25 Naomi Hendriksen 40 2015 13
86 5.59.03 Irene van Wijk 54 2007 12
87 5.59.30 Marieke van Loon 45 2017 11
88 5.59.32 Gerie Schilder 33 2003 7
89 5.59.35 Martine Hofstede 47 2011 4
90 5.59.37 Lies Heijnen 42 1999 3
91 5.59.57 Irene van Wijk 56 2009 11

Leeftijdsrecords 120 van Texel

De 120 van Texel
Leeftijdsrecords vrouwen Texel 120 km
(1997 t/m 2017)
eindtijd leeftijd jaar
overall 10.47.00 Léonie van den Haak 34 2015
Vsen 10.47.00 Léonie van den Haak 34 2015
V35 11.33.40 Elke Streicher (D) 38 2005
V40 10.53.51 Mildred Haans 43 2015
V45 11.34.50 Ida Verduin-Boone 49 2007
V50 12.18.37 Ria Buiten 50 2005
V55 12.35.38 Monique Muhlen (L) 56 2009
Allertijdenlijst vrouwen 120 km
(alle officieel gefinishten)
eindtijd leeftijd jaar plaats
1 10.47.00 Léonie van den Haak 34 2015 1
2 10.53.51 Mildred Haans 43 2015 2
3 10.55.44 Anke Drescher (D) 31 1999 1
4 10.59.58 Anke Drescher (D) 29 1997 1
5 11.21.45 Maartje Bastings 33 2017 1
6 11.33.40 Elke Streicher (D) 38 2005 1
7 11.34.50 Ida Verduin-Boone 49 2007 1
8 11.45.08 Anke Drescher (D) 37 2005 2
9 11.56.59 Wilma Dierx 46 2013 1
10 12.06.37 Linda Voets 35 2017 2
11 12.18.37 Ria Buiten 50 2005 3
12 12.24.03 Sharon Gayter (UK) 47 2011 1
13 12.30.05 Léonie van den Haak 30 2011 2
14 12.35.38 Monique Muhlen (L) 56 2009 1
15 12.38.28 Jannet Lange 50 2015 3
16 12.38.28 Wilma Dierx 50 2017 3
17 12.46.11 Lies Heijnen 47 2003 1
18 14.10.34 Ria Buiten 46 2001 1
Leeftijdsrecords mannen Texel 120 km
(1993 t/m 2017)
eindtijd leeftijd jaar
overall 9.23.30 Dirk Westerduin 35 1997
Msen 10.01.16 Guus Smit 34 1999
M35 9.23.30 Dirk Westerduin 35 1997
M40 9.46.22 Wim Epskamp 43 1997
M45 9.24.15 Paul Giblin (UK) 45 2015
M50 9.30.39 Jan-Albert Lantink 54 2013
M55 11.25.00 Pat Leysen (B) 55 2013
M60 12.20.58 Dik Jagersma 60 2015
  Allertijdenlijst mannen 120 km (< 12.00)
eindtijd leeftijd jaar plaats
1 9.23.30 Dirk Westerduin 35 1997 1
2 9.24.15 Paul Giblin (UK) 45 2015 1
3 9.30.39 Jan-Albert Lantink 54 2013 1
4 9.43.02 Jan-Albert Lantink 52 2011 1
5 9.44.43 Wim-Bart Knol 39 2003 1
6 9.46.22 Wim Epskamp 43 1997 2
7 9.47.03 Jan-Albert Lantink 50 2009 1
8 9.47.38 Ron Teunisse 40 1993 1
9 9.49.48 Paul Beckers (B) 39 2001 1
10 9.50.29 Werner Roels (B) 38 2017 1
11 9.52.38 Ron Teunisse 42 1995 1
12 9.53.48 Wim-Bart Knol 41 2005 1
13 9.59.29 Daniel Oralek (Cze) 45 2015 2
14 10.01.16 Guus Smit 34 1999 1
15 10.01.36 Wim Epskamp 47 2001 2
16 10.02.44 Wim Epskamp 51 2005 2
17 10.04.38 Olivier Jacques (F) 41 2009 2
18 10.05.43 Edward de Ruiter 40 2007 1
19 10.14.58 Olivier Jacques (F) 45 2013 2
20 10.20.20 Veron Lust 44 2007 2
21 10.20.31 Wim-Bart Knol 31 1995 2
22 10.24.49 Wim Epskamp 53 2007 3
23 10.25.37 André van der Zwan 38 1997 3
24 10.26.27 Roel Keizer 48 1999 2
25 10.27.12 Jochen Höschele (D) 36 2005 3
26 10.28.53 Robert Boersma 40 2009 3
27 10.29.33 Valery Klement (D) 37 1995 3
28 10.31.08 Karl Graf (D) 50 2001 3
29 10.36.08 Geert Stynen (B) 39 2009 4
30 10.39.19 Rombout Breedveld 49 2017 2
31 10.39.30 Christiaan van Meurs 39 2015 3
32 10.44.22 Jan Nabuurs 40 2003 2
33 10.45.13 Wouter Hamelinck (B) 26 2009 5
34 10.45.38 Jeffry Oonk 37 2009 6
35 10.45.51 Jan Nabuurs 39 2001 4
36 10.47.20 Geert Stynen (B) 37 2007 4
37 10.47.35 Karl Graf (D) 54 2005 4
38 10.49.55 Peter Palmans (B) 48 2011 2
39 10.50.16 Tom Keij 29 1993 2
40 10.52.10 Geert Stynen (B) 41 2011 3
41 10.54.26 Peter Palmans (B) 50 2013 3
42 10.56.38 Ron Teunisse 52 2005 5
43 11.00.50 Math Roberts 44 2007 5
44 11.02.56 Jan Muller 50 2015 4
45 11.03.30 Geert Stynen (B) 35 2005 6
46 11.06.37 Robert Boersma 44 2013 4
47 11.08.40 Tom Hendriks 46 2003 3
48 11.12.22 Rut Zoutman 48 2007 6
49 11.14.57 Tobias Lundgren (Swe) 42 2015 5
50 11.17.55 Geert Stynen (B) 43 2013 5
51 11.18.50 Jan Knippenberg 44 1993 3
52 11.20.08 Geert Ceuppens (B) 43 2017 3
53 11.22.15 Michael Irrgang (D) 45 2009 7
54 11.22.25 Fred Buining 45 2001 5
55 11.25.00 Pat Leysen (B) 55 2013 6
56 11.26.17 Gerald Baudek (D) 42 2009 8
57 11.26.20 Jan Muller 52 2017 4
58 11.26.49 Dik Jagersma 54 2009 9
59 11.26.49 Wim Callens (B) 42 2009 10
60 11.27.40 Guus Smit 32 1997 4
61 11.28.11 Bart Eigenhuis 47 2015 6
62 11.30.21 Carel Schrama 49 2007 7
63 11.31.50 Andy Roodenburg 42 2013 7
64 11.32.29 Pat Leysen (B) 53 2011 4
65 11.37.28 Peter Janssen 41 2015 7
66 11.39.02 Tom Hendriks 48 2005 7
67 11.39.05 Rut Zoutman 52 2011 5
68 11.39.25 Peter Palmans (B) 54 2017 5
69 11.39.55 Jeroen Renes 39 2013 8
70 11.40.18 Jan Nabuurs 44 2007 8
71 11.45.00 Mik Borsten 36 1999 3
72 11.45.27 André van der Zwan 44 2003 4
73 11.46.19 Giel Joziasse 52 2015 8
74 11.48.17 Rut Zoutman 46 2005 8
75 11.48.32 Valery Moskalenko 40 2001 6
76 11.50.30 Georg Weiss (D) 42 2005 9
77 11.50.55 Sjoerd Slaaf 50 2003 5
78 11.50.56 Steven Vanmolecot (B) 37 2017 6
79 11.51.42 Jacques Wijfje 44 2015 9
80 11.51.47 Jan Nabuurs 48 2011 6
81 11:54:08 Wouter Hamelinck (B) 24 2007 9
82 11.54.49 Cor Westhuis 46 1995 4
83 11.55.20 Geert Ceuppens (B) 39 2013 9
84 11.56.02 Peter van Wijngaarden 37 2013 10
85 11.56.24 Jan Spitael (B) 52 2017 7
86 11.56.31 Ronald Nickel (D) 45 2001 7
87 11.57.00 Dik Jagersma 58 2013 11
88 11.57.53 Ubel Dijk 43 1999 4
89 11.59.24 Edwin Otto 42 2013 12
extra M55
b 12.20.38 Simon Luckett (GBR) 55 2017 8
c 12.30.35 John Bouwens 55 2011 10
d 12.39.38 Koos Rademaker 57 2003 6
M60
a 12.20.58 Dik Jagersma 60 2015 14
b 12.21.56 Ernst Daniel 60 2015 15
c 12.35.45 John Bouwens 61 2017 12

Leeftijdsrecords 60 km mannen

De Zestig van Texel
Leeftijdrecords mannen 60 km
(1991 t/m 2017)
Leeftijdenrecords en allertijdenlijst 60 km mannen onder 4:30 t/m 2017
Leeftijd Jaar
overall 3.57.16 Gerrit van Rotterdam 39 1995
Msen 3.58.32 Aad Butter 34 1995
M35 3.57.16 Gerrit van Rotterdam 39 1995
M40 4.00.23 Pascal van Norden 42 2015
M45 4.18.24 Luc Krotwaar 45 2013
M50 4.25.01 Leo Smets (B) 50 2015
M55 4.45.37 Jan-Willem Schutte 55 2015
M60 4.47.14 Jo Schoonbroodt 60 2011
M65 5.09.52 Ben Ahmed 65 2003
M70 6.16.56 Gerrit Nillessen 71 2015
Allertijdenlijst Texel 60 km
MANNEN < 4.30 uur Leeftijd Jaar Plaats
(79 prestaties t/m 2017)
1 3.57.16 Gerrit van Rotterdam 39 1995 1
2 3.57.35 Jan Vandendriessche (B) 37 1999 1
3 3.58.32 Aad Butter 34 1995 2
4 3.59.17 Marc Papanikitas (B) 37 2005 1
5 3.59.29 Iwan Kamminga 36 2015 1
6 4.00.23 Pascal van Norden 42 2015 2
7 4.00.57 Huub van Noorden 26 2015 3
8 4.01.14 Aad Butter 32 1993 1
9 4.01.24 Veron Lust 42 2005 2
10 4.01.41 Aad Butter 30 1991 1
11 4.02.52 Wim Akkermans 33 1991 2
12 4.03.12 Pieter Vermeesch (B) 36 2013 1
13 4.04.51 Tim Pleijte 29 2015 4
14 4.05.47 Veron Lust 36 1999 2
15 4.06.26 Pascal van Norden 44 2017 1
16 4.06.51 Thomas Lang (D) 19 1995 3
17 4.07.24 Edward de Ruiter 30 1997 1
18 4.08.14 Johan Huijgens 35 1993 2
19 4.08.47 Huub van Noorden 28 2017 2
20 4.09.20 Jan Vandendriessche (B) 33 1995 4
21 4.09.22 Pieter Mans 34 2013 2
22 4.09.39 Karsten Sörensen (D) 27 1993 3
23 4.09.49 Jan van der Marel 39 2007 1
24 4.09.59 Marc Papanikitas (B) 41 2009 1
25 4.10.17 Pascal van Norden 40 2013 3
26 4.10.46 Veron Lust 38 2001 1
27 4.11.06 Edward de Ruiter 35 2001 2
28 4.11.24 Philip Verdonck (B) 32 2005 3
29 4.12.32 Veron Lust 40 2003 1
30 4.12.40 Bram Heikamp 40 1993 4
31 4.13.21 Wim Epskamp 41 1995 5
32 4.14.08 Luc Krotwaar 43 2011 1
33 4.15.40 Rut Zoutman 38 1997 2
34 4.16.33 Pascal van Norden 38 2011 2
35 4.17.04 Edward de Ruiter 26 1993 5
36 4.17.19 Roel Keizer 44 1995 6
37 4.17.31 Roel Keizer 42 1993 6
38 4.17.37 Jan van Dijken 35 1997 3
39 4.17.38 Dirk Westerduin 33 1995 7
40 4.17.44 Joost Brouwer 33 1993 7
41 4.17.45 Jan Vandendriessche (B) 31 1993 8
42 4.17.59 Cees van der Land 37 2017 3
43 4.18.22 Thomas Miedema 27 2009 2
44 4.18.24 Luc Krotwaar 45 2013 4
45 4.18.25 Ralph Apeldoorn 38 2015 5
46 4.18.27 Olivier Jacques (F) 43 2011 3
47 4.18.41 Wim Epskamp 39 1993 9
48 4.18.42 Bernhard Schlegel (D) 40 2003 2
49 4.19.21 Jan van Dijken 37 1999 3
50 4.19.24 Jan van der Marel 41 2009 3
51 4.19.47 Ron Teunisse 38 1991 3
52 4.20.21 Rik Goethals (B) 34 1993 10
53 4.20.53 Jaap Vis 40 1997 4
54 4.21.13 Werner Roels (B) 36 2015 6
55 4.22.00 Rut Zoutman 34 1993 11
56 4.22.10 Ton Verbaandert 43 2013 5
57 4.22.31 Johan Huijgens 37 1995 8
58 4.22.35 German Silva Martinez 47 2015 7
59 4.23.56 Rut Zoutman 36 1995 9
60 4.24.30 Robert Willemse 47 2015 8
61 4.24.33 Pieter Mans 32 2011 4
62 4.24.51 Dirk Westerduin 31 1993 12
63 4.25.00 Peter de Jongh 46 1999 4
64 4.25.01 Leo Smets (B) 50 2015 9
65 4.25.33 Heinz-Josef Schwarzmann (D) 49 1995 10
66 4.25.37 Marco Geldof 48 2015 10
67 4.25.46 Roel Keizer 46 1997 5
68 4.25.59 Jan van der Marel 43 2011 5
69 4.26.09 Jaap Vis 36 1993 13
70 4.26.23 Harry de Boer 52 2015 11
71 4.27.01 Joop Keizer 49 1991 4
72 4.27.07 Rut Zoutman 42 2001 3
73 4.28.09 Wim Lammers 48 1991 5
74 4.28.22 Erik van Zessen 29 1999 5
75 4.28.47 Kees van Helmond 48 2015 12
76 4.28.53 Jaap Vis 38 1995 11
77 4.29.46 Gino Cassier (B) 36 2009 4
78 4.29.49 Leo Smets (B) 48 2013 6
79 4.30.00 Rinus Groen 34 1991 6

Winnaars alle edities

Op verbetering van parkoers-records

staan premies van 250 Euro

(zie de rode tijden) 

  60 km mannen  
     
2017 Pascal van Norden 4:06:26
2015 Iwan Kamminga 3:59:29
2013 Pieter Vermeesch (B) 4:03:12
2011 Luc Krotwaar 4:14:08
2009 Marc Papanikitas (B) 4:09:59
2007 Jan van der Marel 4:09:49
2005 Marc Papanikitas (B) 3:59:17
2003 Veron Lust 4:12:32
2001 Veron Lust 4:10:46
1999 Jan Vandendriessche (B) 3:57:35
1997 Edward de Ruiter 4:07:24
1995 Gerrit van Rotterdam 3:57:16
1993 Aad Butter 4:01:14
1991 Aad Butter 4:01:41
60 km vrouwen
2017 Belinda Hall 4:59:38
2015 Irene Kinnegim 4:42:14
2013 Carola Schot 5:08:57
2011 Chantal van der Geest 5:33:39
2009 Inge Tijsmans 5:30:07
2007 Annette Voets 5:07:10
2005 Inez Jacquemart (B) 5:09:02
2003 Inez Jacquemart (B) 5:07:01
2001 Prisca Vis 5:37:35
1999 Linda Valent 5:46:31
1997 Birgit Lennartz (D) 4:35:57
1995 Bettina Reimers (D) 5:26:53
1993 Letteke Broekman 5:28:59
1991 Letteke Broekman 4:57:35
120 km mannen sinds 1993
2017 Werner Roels  9:50:29
2015 Paul Giblin (UK)  9:24:15
2013 Jan-Albert Lantink  9:30:39
2011 Jan-Albert Lantink  9:43:02
2009 Jan-Albert Lantink     9:47:03
2007 Edward de Ruiter 10:05:43
2005 Wim Bart Knol  9:53:48
2003 Wim Bart Knol  9:44:43
2001 Paul Beckers (B)  9:49:48
1999 Guus Smit 10:01:16
1997 Dirk Westerduin  9:23:30
1995 Ron Teunisse   9:52:38
1993 Ron Teunisse  9:47:38
120 km vrouwen sinds 1997
2017 Maartje Bastings 11:21:45
2015 Leonie van der Haak 10:47:00
2013 Wilma Dierx 11:56:59
2011 Sharon Gayter (UK) 12:24:03
2009 Monique Muhlen (L) 12:35:38
2007 Ida Verduin-Boone 11:34:50
2005 Elke Streicher (D) 11:33:40
2003 Lies Heijnen 12:46:11
2001 Ria Buiten 14:10:34
1999 Anke Drescher (D) 10:55:44
1997 Anke Drescher (D) 10:59:58
 
4 x 15 km mannen
2017 Loopreizen.nl 3:50:36
2015  Hellas Angels 3:43:35
2013 Sterk Konijn 3:48:16
2011 De Kempen (B) 3:44:34
2009 SSG Königswinter (D) 4:09:05
2007 AV Veluwe 3:52:22
2005 AV Veluwe 3:43:12
2003 Ciko ’66 Sterrenteam 3:43:26
2001 AV Rijnsoever 4:00:57
1999 AV Rijnsoever 3:53:43
1997 VSB Runningteam 3:40:30
1995 SV Noordkop Atletiek 3:36:06
1993 SV Noordkop Atletiek 3:37:54
1991 Gl. Atl. Wipperfürth (D) 3:31:37
 
4 x 15 km vrouwen
2017 #Hellasloopboost4 4:47:38
2015 Arnhemse meisjes 4:14:53
2013  Team 3 4:32:41
2011 Hellas Triathlon 4:26:11
2009 AV Phoenix 4:40:22
2007 AV Phoenix 4:27:24
2005 Loopgroep Hoorn 4:42:02
2003 Haag Atletiek 4:48:51
2001 Haag Atletiek 4:44:10
1999 Haag Atletiek 4:43:14
1997 Triathlon Texel 4:38:04
1995 SV Noordkop Atletiek 4:32:28
1993 Olympus ’70 4:30:13
1991 SV Noordkop Atletiek 4:47:19

 

Snelste lopers 2015

Snelste lopers De Zestig van Texel 2015    
    versie 1 nov 2016    
         
Estafette mannen (wedstrijdstart 11:35)    
         
Snelste lopers 1e etappe (14,6 km)    
         
Maico Suijkerbuijk 56.50 NSAV ’t Haasje, Nijmegen    
Marijn de Jonge 56.57 Hellas Angels, Utrecht    
Kees Karregat 58.27 AV Edam    
         
Estafette vrouwen (wedstrijdstart 11:35)    
         
Lia Wijnberger 1.03.09 Arnhemse Meisjes    
Hilly Jonk 1.17.44 AV Edam    
Lucie Veeger 1.25.13 Pink Panters, Texel    
         
Estafette mannen Snelste lopers 2e etappe (13,5 km)  
         
Peter Res 52.03 Hellas Angels, Utrecht    
Eric van Santen 52.15 AV Edam    
Seran Nijkamp 52.52 Veluws Geweld, Apeldoorn  
         
Estafette vrouwen        
Manon Mensink 1.01.10 Arnhemse Meisjes    
Angelique Kroon 1.10.12 AV Edam    
Margareth Rood-Overman 1.15.47 Duurdouwers ARO’88, Obdam   
         
Estafette mannen Snelste lopers 3e etappe (15,1 km)  
         
Marco Glastra 54.18 Hellas Angels, Utrecht    
Ton Koning 55.47 AV Edam    
Guido Klaasen 57.24 Lycurgus, Krommenie    
         
Estafette vrouwen        
Anita Greefhorst 1.01.03 De snelle meisjes, Amersfoort  
Floortje Gierman 1.02.12 Arnhemse Meisjes    
Ineke van Boesschoten 1.19.30 AV Edam    
         
Estafette mannen Snelste lopers 4e etappe (16,8 km)  
         
Bram van Dongen 59.55 Team Trommel, Utrecht    
Ben van Oeveren 1.00.19 Hellas Angels, Utrecht    
Jelmer van Leeningen 1.01.18 Veluws Geweld, Apeldoorn  
         
Sandra de Jonge 1.08.24 Arnhemse Meisjes    
Martha Meijer 1.22.53 De snelle meisjes, Amersfoort  
Giséla Mühren 1.25.10 AV Edam    
         
Einduitslag mannen estafette   Einduitslag vrouwen estafette
      (nieuw parcoursrecord)  
Hellas Angels 3.43.35   Arnhemse Meisjes 4.14.53
AV Edam 3.47.54   AV Edam 5.12.34
Veluws Geweld 3.55.50   De snelle meisjes 5.16.50
Buiten mededinging liep een snel Helders/Texels duo mee in de estafette.   
Texelaar Jaap Witte was heel snel: de 2e etappe in 50.19 en de 4e etappe in 58.12  
         
Ultraloop mannen (start 10:35)   Ultraloop vrouwen (start 10:35)
         
 Snelste lopers 1e etappe (14,6 km) 
         
Huub van Noorden 59.52   Irene Kinnegim 1.06.15
German Silva Martinez 59.58   Marjan Oostinga 1.12.28
Iwan Kamminga, 60.04   Ylona Kruis 1.14.20
Pascal van Norden,        
Tim Pleijte,        
en Leo Smets        
         
 Snelste lopers 2e etappe (13,5 km) 
         
German Silva Martinez 54.05   Irene Kinnegim 1.02.45
Huub van Noorden 54.10   Marjan Oostinga 1.06.48
Iwan Kamminga, 55.15   Ylona Kruis 1.08.08
Pascal van Norden,        
en Tim Pleijte        
         
 Snelste lopers 3e etappe (15,1 km) 
         
Pascal van Norden 59.35   Irene Kinnegim 1.11.27
Iwan Kamminga 59.36   Marjan Oostinga 1.14.20
Tim Pleijte 59.37   Arenda Scherpenkate 1.17.47
         
 Snelste lopers 4e etappe (16,8 km) 
         
Iwan Kamminga 1.04.34   Irene Kinnegim 1.21.47
Pascal van Norden 1.05.29   Marjan Oostinga 1.27.51
Ralph Apeldoorn 1.06.15   Arenda Scherpenkate 1.29.00
         
Einduitslag 60 km mannen   Einduitslag 60 km vrouwen
         
Iwan Kamminga 3.59.29   Irene Kinnegim 4.42.14
Pascal van Norden 4.00.23   Marjan Oostinga 5.01.27
Huub van Noorden 4.00.57   Arenda Scherpenkate 5.12.05

Snelste lopers 2013

  Club, Woonplaats Categorie 2013 2011 (2009)
Snelste   lopers 1e etappe (14.8 km)        
           
Bas Mekking AV Veluwe, Apeldoorn estafette mannen 0:57:21 0:59:19 (1:00:00)
Jaap Witte Noordkop Running Team, Den Burg estafette mannen 0:58:50 1:00:02 (1:00:18)
Ton Nugteren Paracentrum Texel estafette mannen 0:59:01 1:01:13 (1:04:43)
           
Femke Visser *Team Hellas, Utrecht estafette gemengd 1:10:18 1:08:48 (1:11:24)
Boukje Klaver Duurdouwers 2, Obdam estafette vrouwen 1:15:42 1:15:40 (1:12:26)
Dorien van der Schot Team 3.0, Utrecht estafette vrouwen 1:18:22 1:17:37 (1:13:52)
Kristine Kofman Hellas Triathlon, Utrecht estafette vrouwen 1:19:16    
           
Pieter Vermeesch (B) Houtland AC, De Haan (B) 60 km solo 1:02:09 1:03:04 (1:01:45)
Carola Schot Energie, Heerjansdam 60 km solo 1:13:21 1:22:11 (1:16:19)
           
Snelste   lopers 2e etappe(13.5 km)        
           
Raymond Koen Noordkop Running Team, Den Helder estafette mannen 0:51:19 0:51:48 (0:54:48)
Pim Quist Sterk konijn, Utrecht estafette mannen 0:54:07 0:54:01 (0:55:04)
Marijn de Jonge Hellas Angels, Utrecht estafette mannen 0:54:36 0:54:34 (0:55:54)
           
Joyce Vrijenhoek Hellas Triathlon, Utrecht estafette vrouwen 1:02:49 1:07:32 (1:06:11)
Karlijn van der Burg De BV, De Koog estafette gemengd 1:07:02 1:08:24 (1:08:36)
Janna Brand Team 3.0, Rotterdam estafette vrouwen 1:08:20 1:08:49 (1:09:48)
Monica Gorska *Team Hellas, Utrecht estafette gemengd 1:08:46    
Acacia Falkena De snelle meisjes, Amersfoort estafette vrouwen 1:09:05    
           
Pieter Vermeesch (B) Houtland AC, De Haan (B) 60 km solo 0:56:25 0:57:25 (0:53:42)
Carola Schot Energie, Heerjansdam 60 km solo 1:09:43 1:14:58 (1:10:34)
           
Snelste   lopers 3e etappe (15,1 km)        
           
Ronnie Duinkerken Sterk konijn, Rotterdam estafette mannen 0:54:26 0:53:51 (0:58:23)
Jaco Lamgerak Hellas Angels, Utrecht estafette mannen 0:57:41 0:55:36 (0:59:14)
Arnoud Ritsma AV Lycurgus, Krommenie estafette mannen 0:58:15 0:56:28 (1:01:41)
           
Lia Wijnbergen Team 3.0, Arnhem estafette vrouwen 1:03:19 1:01:19 (1:03:31)
Giséla Mühren AV Edam, Edam estafette vrouwen 1:13:48 1:09:09 (1:05:52)
Jacqueline Oosterweegel Jan Strijker Dames, Brummen estafette vrouwen 1:14:29 1:10:37 (1:09:11)
           
Pieter Vermeesch (B) Houtland AC, De Haan (B) 60 km solo 0:57:35 1:00:25 (0:58:27)
Angeli de Koning Maasland 60 km solo 1:15:30 1:22:58 (1:12:30)
           
Snelste   lopers 4e etappe (16.8 km)        
           
Bernard te Boekhorst Sterk konijn, Utrecht estafette mannen 0:57:20 0:59:38 (0:56:18)
Ben van Oeveren Hellas Angels, Utrecht estafette mannen 0:59:02 1:01:52 (1:03:39)
Yunis Sittan Noordkop Running Team, Den Helder estafette mannen 0:59:35 1:01:57 (1:05:23)
           
Heleen Plaatzer Team 3.0, Nijmegen estafette vrouwen 1:03:19 1:06:23 (1:06:56)
Jasmijn van der Burg De BV, De Koog estafette gemengd 1:14:36 1:08:32 (1:13:14)
Marlinde Doorn Jan Strijker Dames, Brummen estafette vrouwen 1:17:55 1:10:12 (1:18:36)
Ashley van de Leemkolk *AV Veluwe Ladies, Apeldoorn estafette vrouwen 1:22:20    
           
Pieter Vermeesch (B) Houtland AC, De Haan (B) 60 km solo 1:07:03 1:11:33 (1:15:50)
Anita Joziasse AV ’56, Goes 60 km solo 1:22:10 1:33:33 (1:32:57)

Splits van de snelste lopers op de 120 van Texel

Split tijden bij De 120 van Texel
Top drie mannen plus alle podiumvrouwen  
eerste tweede split eindtijd
ronde ronde (minuten)  
2015
Paul Giblin (GBR) 4.27 4.57 30 9.24.15
Daniel Oralek (CZE) 4.38 5.21 43 9.59.29
Christiaan van Meurs 4.55 5.44 49 10.39.30
Léonie van den Haak 5.28 5.19 – 9 ! 10.47.00
Mildred Haans 5.09 5.45 36 10.53.51
Jannet Lange 6.04 6.34 30 12.38.28
2013
Jan-Albert Lantink 4.35 4.56 21 9.31
Olivier Jacques (FRA) 4.46 5.29 43 10.15
Peter Palmans (BEL) 10.54
Wilma Dierx 11.57
2011
Jan-Albert Lantink 4.29 5.14 45 9.43
Peter Palmans (BEL) 5.02 5.48 46 10.50
Geert Stynen (BEL) 5.07 5.45 38 10.52
Sharon Gayter (GBR) 5.52 6.32 40 12.24
Léonie van den Haak 5.51 6.40 49 12.31
2009
Jan-Albert Lantink 4.46 5.01 15 9.47
Olivier Jacques (FRA) 4.48 5.17 29 10.05
Robert Boersma 4.48 5.41 53 10.29
Monique Muhlen (LUX) 5.58 6.38 40 12.36
2007
Edward de Ruiter 4.50 5.16 26 10.06
Veron Lust 4.55 5.25 30 10.20
Wim Epskamp 5.02 5.23 21 10.25
Ida Verduin-Boone 5.30 6.05 35 11.35
2005
Wim-Bart Knol 4.46 5.08 22 9.54
Wim Epskamp 4.51 5.12 21 10.03
Jochen Höschele (GER) 5.13 5.14 1 10.27
Elke Streicher (GER) 5.35 5.59 24 11.34
Anke Drescher (GER) 5.37 6.08 31 11.45
Ria Buiten 6.02 6.17 15 12.19
2003
Wim-Bart Knol 4.46 4.58 12 9.44.43
Jan Nabuurs 5.16 5.28 12 10.44.22
Tom Hendriks 5.29 5.39 10 11.08.40
Lies Heijnen 6.00 6.46 46 12.46.11
2001
Paul Beckers (BEL) 4.46 5.04 18 9.49.48
Wim Epskamp 4.56 5.06 10 10.01.36
Karl Graf (GER) 5.01 5.30 29 10.31.08
Ria Buiten 5.54 8.17 143 14.10.34
1999
Guus Smit 4.40 5.21 41 10.01.16
Roel Keizer 5.02 5.24 22 10.26.27
Mik Borsten 5.08 6.37 89 11.45.00
Anke Drescher (GER) 5.24 5.31 7 10.55.44
1997
Dirk Westerduin 4.44 4.39 – 5 ! 9.23.30
Wim Epskamp 4.44 5.02 18 9.46.22
André van der Zwan 4.50 5.35 45 10.25.37
Anke Drescher (GER) 5.16 5.44 28 10.59.58
1995
Ron Teunisse 4.47 5.05 18 9.52.38
Wim-Bart Knol 4.50 5.30 40 10.20.31
Valery Klement (GER) 4.47 5.42 55 10.29.33
1993
Ron Teunisse 9.47.38
Tom Keij 10.50.16
Jan Knippenberg 11.18.50

Winnaars 2011

Prijswinnaars De Zestig van Texel 25 april 2011
120 km mannen    
1 Jan-Albert Lantink   9:43:02
2 Peter Palmans   10:49:55
3 Geert Stynen   10:52:10
       
120 km vrouwen    
1 Sharon Gayter  
12:24:03
2 Leonie van den Haak  
12:30:05
                                                     
60 km eerste 10 binnenkomende mannen
1 Luc Krotwaar 1e M40 4:14:08
2 Pascal van Norden 1e M 4:16:33
3 Olivier Jaques   4:18:27
4 Pieter Mans   4:24:33
5 Jan van der Marel   4:25:59
6 Ronnie van Duinkerken 4:36:33
7 Elbert Voogt 1e M50 4:40:37
8 Jo Schoonbroodt 1e M60 4:47:14
9 Gert Martens 1e M45 4:49:35
10 Edward de Lang   4:52:27
       
  winnaars naar categorie  
1e Henk Derks 1e M55 5:09:08
       
60 km 3 snelste vrouwen
1 Chantal van der Geest 1e V39 5:33:39
2 Marjolein Bil   5:44:40
3 Hermina van Dijk 1e V40 5:55:36
       
  winnaars naar catergorie  
1 Els Annegarn 1e V50 6:09:59
       
  Mannen estafette  
1 De Kempen Noordwijk(B) 3:44:33
2 Av Cialfa Epe 3:55:00
3 AV Veluwe   4:00:16
                                                                          
  Vrouwen estafette  
1 Hellas Triathlon verbetering parcours record 4:26:11
2 Phoenix   5:05:24
3 Ladies Team Hoorn   5:07:10
       
  Beste Texels Team    
1 One Team Texel   4:21:29
       
  Beste Texelse individuele prestatie  

1

Jan van der Star  
6:31:08

Aantallen deelnemers

Aantallen starters
prognose
2009 2007   2005    2003 2001
120 km 26 26 21 16 21
 60 km  300 236 233 215 82
 28 km (1e deel)           X 45 43 48 32
 32 km (2e deel)           X 24 22 15 12
estafette vrouwen  48 44 44 32 24
estafette mannen + gemengd 356 290 240 228 152
       
Totaal aantal deelnemers 730 665 603 554 323
Eerste 5 edities: 1999 1997 1995 1993 1991
120 km 17 14 13 6
 60 km  154 95 95 92 49
28 km (1e deel) 37 40 17 10
32 km (2e deel) 21 27 7 9 21
estafette vrouwen  28 32 8 16 16
estafette mannen + gemengd  237 180 112 132 128
tussentelling 494 388 252 265 214
OSG-estafetteteam 21
overige afstanden (marathon, 15 km) 40
Totaal aantal deelnemers 515 388 252 265 254

 

Starters en finishers De Zestig van Texel 2009

De 10e editie van De Zestig van Texel telde 703 deelnemers, namelijk 325 ultralopers en 378 estafettelopers. Het startveld van de ultralopers bestond uit 245 NL-mannen en 32 NL-vrouwen, en 40 mannen en 8 vrouwen uit onze buurlanden.

120 km

De 9e editie van De 120 van Texel telde 25 starters, 2 vrouwen en 23 mannen. Maar liefst 20 van die 25 lopers (m/v) zouden de eindstreep halen, waarvan 18 binnen de 13 uur en 2 er net boven. Drie lopers, Rut Zoutman, Math Roberts en Marco Stijnman, stopten na 60 km bij het keerpunt bij de veerhaven, Edward de Ruiter stopte na zo’n 80 km en Adrie van Dijk na 95 km.

Van de finishers zijn er een aantal om verschillende redenen opmerkelijk:

  • Jan-Albert Lantink die er geen bezwaar tegen had dat we hem in de aanloop als de grote favoriet bestempelden en die, na een gedegen voorbereiding en onder begeleiding van zijn eigen fietser Pieter Berlijn plus kopfietser Herman Euverman, namens de organisatie, het karwei conscientieus klaarde en na afloop een Texel-promotie uitte in de RTL uitzending, die niet alleen bij onze plaatselijke VVV-directeur en lid van AV Texel, Wouter de Waal in de smaak viel;
  • Henk Harenberg die, eveneens na een gedegen voorbereiding en onder begeleiding van Simon Pols, bij zijn 3e deelname aan de 120 km nu wel binnen de tijd wist te finishen.
  • Luc de Jaeger-Braet die met zijn 120 een ‘grand slam’ volbracht, met dank aan Carel Schrama: in een jaar tijd finishen op de JKM 100 EM, de Spartathlon en vervolgens de 120 van Texel.
  • Ernst Daniel die een week na de 120 van Texel ook de 250 km lange Sakura Michi in Japan wist te volbrengen.
  • Mik Borsten, die dan wel geen echte 100 km tijd heeft staan, alleen een 8.57.20 op de loopband uit 2006, maar ondertussen op 13 april al wel zijn 5e 120 van Texel volbracht. Ubel Dijk deed dat bij de vorige editie van 2007 – zij het dat Ubel’s 5e keer toen net buiten de 13 uur was. Daarmee is Mik Borsten nu waarschijnlijk koploper van de ultralopers met de meeste Texel-wedstrijdkilometers: 720 km in totaal.

Overschrijdingen tijdslimieten De Zestig van Texel

Afstand 120 km
Tijdslimiet jaren uren 2009 2007 2005 2003 2001 1999 1997
< 12:00 10 10 11 5 7 5 5
12:00 uur 1995 12-12,5 uur 4 3 4 0 6 0 2
12:30 uur 1997-2003 12,5 – 13 uur 4 2 3 3 1 2 0
13:00 uur 2005-2009 > 13 uur 2 6 2 1 3 0 0
gestopt 5 5 1 7 2 10 7
totaal gestart 25 26 21 16 19 17 14
gefinisht < 13 uur 72.0% 57.7% 85.7% 50.0% 73.7% 41.2% 50.0%
Afstand 60 km
< 6,5 uur 190 167 179 133 61 129 78
6:30 uur 1997-2003 6,5 – 7 uur 52 34 35 20 6 5 6
7:00 uur 2005-2009 > 7 uur 13 8 4 16 4 1 0
gestopt 45 27 15 46 11 19 11
totaal gestart 300 236 233 215 82 154 95
gefinisht < 7 uur 80.7% 85.2% 91.8% 71.2% 81.7% 87.0% 88.4%

 

 

 

60 km

De 10e editie van de 60 km van De Zestig van Texel telde precies 300 starters. Daarvan wisten er 242 binnen de 7 uur te finishen en nog eens 13 kwamen na de officiele sluitingstijd over de chipmat. In totaal 45 lopers (m/v) op de 60 km zijn vroeger of later ergens gestopt. Dat doet denken aan het hoge aantal uitvallers van 2003, toen het zeer warm was en maar liefst 46 lopers moesten stoppen. Maar 71% wist toen de finish binnen de 7 uur te halen. In 2003 gold zelfs nog een tijdslimiet van 6,5 uur, maar de overschrijders daarvan werden toen nog wel in de uitslag opgenomen. Vanaf 2005 werd de tijdslimiet verruimd naar 7 uur, maar veel strikter gehanteerd: vanaf toen werden de finishers die over tijd binnen kwamen, niet meer in de uitslag met hun exacte eindtijd opgenomen.

 

Zo warm als in 2003 was het in 2009 niet. Een deel van het relatieve hoge uitvalpercentage dit jaar is te wijten aan het schrappen van de 28 (en de 32 km) afstand. Een aantal lopers hadden ingeschreven voor de 60 km maar wisten bij voorbaat dat ze bij 28 km gingen stoppen. De aantallen doorkomsten van start t/m finish waren bij de 60 km lopers: 300 start NIOZ – 299 Turfveld – 296 Slufter – 269 Prins Hendrik – 255 finish Stayokay. Daaruit blijkt dat er 27 lopers stopten na het tweede doorkomstpunt bij De Slufter en maar 14 stopten er nog pal na of verderop bij het 3e doorkomstpunt bij Prins Hendrik.

 

Van de drie deelnemers die nu alle tien edities hebben meegemaakt, maakte Jaap Vis weer de blits door op de 60 km uitstekend te finishen in 4.50.16 met een hele toepasselijke 10e plaats! Jaap heeft nu de unieke score van 10 starts en 10 finishes op de 60 km. Zie voor een eerder overzicht van zijn Texel-prestaties:

Jochen Girulat (M60) uit Bochum doet meestal de 28 km maar zette zijn eigen 10e deelname luister bij door nu voor de 2e keer in zijn loopbaan de hele 60 km te volbrengen in een tijd van 6.18.52 . Letteke Broekman was bij haar 10e deelname ook van plan om weer eens de hele 60 te doen maar moest na de helft helaas de strijd staken.

 

Van de ultra-debutanten hebben we nog geen aparte analyse gemaakt welk percentage de finish heeft weten te bereiken. Uit lokaal oogpunt was de goede finish van Rob Teisman (5.22.42) heel bijzonder, waarmee de hechte band tussen organisatie en hoofdsponsor nog eens speciale nadruk kreeg. Landelijk gezien was natuurlijk de 1e plaats van Inge Tijsmans (5.30.07) het meest opmerkelijk.

Loopgroep Hoorn scoorde niet alleen met Inge goed want met Lex de Boer als eerste M60 en met het mannenteam op de 2e plaats bij de estafette, was de stemming bij die atletiekvereniging bepaald uitstekend. Binnen een andere trouwe deelnemersgroep, AV Veluwe, zaten ook de nodige hoogtepunten: Annette Voets was na langdurige blessure-ellende zeer content met haar 2e plaats en Ronald Brouwer debuteerde op de 60 km – na meerdere keren aan de 28 km en de estafette te hebben deelgenomen – en werd met een tijd binnen de 6 uur door veel opgetogen clubgenoten binnengehaald.

 

Een aantal statische analyses staan de komende weken nog op het programma: een vergelijking van de eerste 25 lopers bij de mannen na 15 en na 60 km,analoog aan 2007 en een overzicht van de snelste lopers per etappe bij zowel de mannen als de vrouwen van zowel de estafette als de ultra. Dat laatste overzicht is een vast onderdeel van de statistische pagina in het papieren uitslagenblad. Dat blad gaat er wel weer komen, al doe ik, wijs geworden door de ervaringen bij de vorige edities, nog geen uitspraak over de datum waarop u dat in de brievenbus kunt verwachten.

 

De eerste evaluatie van de 10e editie is door de organisatie op 12 mei a.s. gepland. Al was dit in vele ogen ‘de beste edtie ooit’, we hebben zelf de nodige kanttekeningen en ook van meerdere deelnemers punten ter verbetering aangereikt gekregen. Schroom dus niet als u ons nog wat wilt toesturen om in die evaluatievergaderingen te behandelen.

 

Martien Baars

Foto’s 2017
Menu Categories
Archief
Facebook De Zestig van Texel