Beste Texelaar en beste Texelse team gehuldigd.
Na de Hoge Bergloop van zondag 28 april 2024, was het zover. Het schapenrooster, nog aan Jan Knippenberg te danken, die vond dat je zo over de schapenroosters moest lopen en we er geen tapijt over moesten leggen. “Jullie zijn toch niet een stelletje watjes?” hoor ik hem nog zeggen. Zo kreeg Jan, als eerste de Schapenrooster trofee uit handen en ook gemaakt door Ann Anker. Het werd een traditie om hem elke keer uit te reiken aan de meest opmerkelijke Texelse prestatie bij de 60 km solo.
Dit jaar was het overduidelijk Jaap Witte met zijn prestatie op 60 km van deze zware editie. Hij zette een prima tijd neer van 4:51:02.
Dat er van alles veranderd is, de laatste jaren. Daar ontkomt zelfs Texel niet aan. Zo zijn er heel wat schapenroosters verdwenen. Maar de schapenroostertrofee blijft.

Jaap krijgt van Arco het “Texelse lopertje”
gemaakt door Reinie Dijkshoorn

van Jan Jacob het “Schapenrooster”
Het Texelse team “op het Vinketouw” moesten een flinke ader laten. Jordy Vinke, naam gever aan het team, raakte geblesseerd. Gelukkig kon Joost Hoogenbosch zijn plaats opvullen en daarmee werden zo toch het beste Texelse team!
Joost, Yvo, Dave en Hessel van het team Vinketouw, krijgen de felicitaties en een “Texels lopertje” van de voorzitter van De Zestig, Jan Jacob